Stara vs Nowa Świadomość

“Uważaj na swoje myśli, gdyż stają się twoimi słowami. Uważaj na swoje słowa, gdyż staną się twoimi czynami. Uważaj na swoje czyny, gdyż staną się twoimi nawykami. Uważaj na swoje nawyki, gdyż stanął się twoim charakterem. Uważaj na swój charakter, gdyż on wyznaczy twój los.” Z Talmudu

Żyjemy w erze informacji i można powiedzieć, że aktualnie jesteśmy w procesie przemiany. Wraz ze wzrostem naszej świadomości zaczynamy dostrzegać, że obecny system zbudowany jest na strachu i kontroli, co niesie za sobą konflikty. Czasy mamy ekstremalne, na naszych oczach dzieją się dziwne ruchy na świecie i to nam pokazuje, że globalnie zatraciliśmy sens naszego życia. Zapomnieliśmy, że całe nasze życie to podróż, której celem jest osiągnięcie wyższego poziomu świadomości. Staliśmy się niewolnikami, uzależniamy się o opinii innych ludzi, uzależnimy swój stan ducha od stanu ducha innych, oddajemy władzę nad sobą i do tego jeszcze obwiniamy innych za swoje niepowodzenia.  

Stary system na Ziemi zakłada, że panuje ogólny niedostatek i ograniczenie oraz, że życie jest zdane na łaskę losu. W tym modelu świadomości nasze wibracje są zbyt niskie, byśmy mogli kreować to, co pragniemy. Nasza moc twórcza, która jest w naszej podświadomości i nadświadomości, blokowana jest przez nasz strach i lęki, przez nasze negatywne przekonania, urazę, wstyd oraz przez naszą koncentrację na osądzaniu, gniewie, winie i karze. Ta stara świadomość kierowana jest poprzez ego i jego emocje takie jak nienawiść, przemoc, uprzedzenie, cierpienie, konkurencja i ból, które skłaniają nas do uwierzenia, że jesteśmy oddzieleni od siebie. To złudzenie separacji powoduje powstanie podziału jednostek, społeczności, społeczeństw, krajów i oddzielenie od samej Matki Natury.

Z kolei nowy model świadomości rozpoczyna podróż do naszej boskiej natury. Model ten oparty jest o przekonanie, że Wszechświat jest miejscem o nieograniczonej obfitości, czyli że wszelkiego dobra wystarczy dla wszystkich, co zradza wśród ludzi postawę „wygrana – wygrana”. Fundamentalną zasadą nowej świadomości jest, że wszyscy jesteśmy jednością i częścią boskiego planu. Na tym poziomie wiemy co dla nas najlepsze, akceptujemy życie i zapraszamy do niego wibracje o wyższej częstotliwości, takie jak miłość, wdzięczność, empatia, altruizm. Na tym poziomie świadomości jasne jest, że miłość jest uniwersalną siłą jednoczącą i stwarzającą we Wszechświecie. Ludzie na wysokich wibracjach zwykle są wolni od większości negatywnych emocji, a ich podstawowe przekonania są przeważnie pozytywne. Są radośni, życzliwi, kreatywni, mają jasne i otwarte umysły. 

W starym paradygmacie, który nam wpojono i w którym jest większość ludzi, jest przekonanie, że to rzeczywistość wpływa na nich, ale nie oni na nią. Tam niczego się nie tworzy, tylko oddaje się władzę zewnętrznym okolicznościom. Tymczasem rzeczywistość jest zupełnie inna niż nam się wydaje, ponieważ nasze myśli i nasze emocje są energią, która zachowuje się jak fala wibrująca z określoną częstotliwością, wyższą lub niższą. Każdy z nas w jakiś sposób odciska jakiś ślad na tym świecie i w konsekwencji dostajemy to co wysyłamy, dostajemy to z czym rezonujemy.

Mam dla Ciebie ćwiczenie, które robi się w klubach rozwojowych, nazywa się MOJA LEGENDA.

Aktywuje ono wyobraźnie i pozwala używać jej w stosunku do swojego życia. Pięknie je opisał Paulo Coelho: „Co to jest Własna Legenda? To jest to, co zawsze pragnąłeś robić. Każdy z nas we wczesnej młodości wie dobrze, jaka jest jego Własna Legenda. (…) Im bardziej zbliżamy się do naszych marzeń, tym bardziej nasza Własna Legenda staje się jedyną racją bytu”.

Twoim zadaniem jest wykorzystać swoją wyobraźnię i wypełnić swój umysł obrazami, i wizjami pięknego, satysfakcjonującego Cię życia. Wyobraź sobie, jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby porażka nie wchodziła w rachube. Pomyśl o tym, czego pragniesz i co chciałbyś osiągnąć, gdybyś nie miał żadnych wewnętrznych ani zewnętrznych ograniczeń, żadnych niepokojów, stresów, lęków. Wyobraź to sobie na tyle szczegółowo, na ile to jest możliwe i postaraj się opisać ten obraz w swoim notatniku.

Ćwiczenie moja legenda można potraktować jako wyzwanie i np. przez miesiąc robić je codziennie przez kilka minut, zadając sobie pytania: „czego ja chcę od życia? kim chcę się stać?”. Jest to forma treningu, ale i też bardzo dobry fundament pod dobrze zaprojektowane życie. 

2019-2027 Twórczy Umysł™ | Polityka Prywatności i Plików Cookies | Regulamin | email: izabella@tworczyumysl.pl