Podświadome programy

Już od życia płodowego wpływają na nas różne bodźce, które odbieramy przez swoje zmysły. Uczymy się od rodziców, nauczycieli, otaczającego nas środowiska i z mediów, jaki jest świat. Będąc małymi dziećmi chłoniemy jak gąbka informacje od innych, ponieważ jako dzieci jesteśmy w hipnotycznym transie. Nasze mózgi do około 6 roku życia funkcjonują na najniższych poziomach częstotliwości, obserwując i nagrywając wszystko, co dzieje się w otoczeniu. Uczymy się co nam wolno, czego nam nie wolno, co jest dobre, a co złe. Przechodząc od obserwacji do programowania budujemy własne podstawy przekonań i właśnie te programy z wczesnego dzieciństwa mają największą moc oddziaływania na nas. Później, z czasem tworzymy swój własny magazyn wyobrażeń, ale on już ma mniejszą moc. Podświadomość skrupulatnie zbiera wszystkie informacje na temat tego na czym koncentrujemy swoją uwagę, w co wkładamy największe zaangażowanie emocjonalne, jak postrzegamy siebie i innych – to wszystko tworzy nam nasz obraz siebie i filtr postrzegania rzeczywistości, poprzez który przejawiamy się w życiu. W podświadomości przechowywana jest cała informacja o naszym życiu, a nawet o życiu naszych przodków.

Podświadomość podobna jest do podwodnej części góry lodowej, ona jest dużo większa od świadomości i jednocześnie jest ukryta przed nami. Świadomym umysłem zarządzamy w około 5%, a 95% są to nasze podświadome schematy. Tam są nasze fundamentalne zachowania, przekonania i postawy, które są zapisane na synaptycznych ścieżkach podświadomego umysłu i kontrolują naszą chemią ciała, czyli biologią.

Z drugiej strony jesteśmy istotami duchowymi, które dostały w spadku po Stwórcy wewnętrzną potrzebę rozwoju, eksplorowania, kreowania i doskonalenia się. Jesteśmy wytworem Stwórcy, ale i sami twórcami. Warto wiedzieć, że podświadomość związana jest z siłami boskimi, czyli z Nadświadomością i dąży do połączenia z nią. Nadświadomość doskonale nas zna, ponieważ jesteśmy jej częścią, ma ona w sobie wzór naszej doskonałości, zna wszystkie najlepsze rozwiązania na nasze problemy, dostarczy pomysły i inspiracje. W starożytnym Egipcie nazywana była Ka, a w Hunie Wyższe Ja. Oprócz Nadświadomości mamy też pomoc Opiekunów duchowych i Aniołów. Okazuje się, że mamy bardzo duże wsparcie i dużą moc wpływu na rzeczywistość. Jesteśmy istotami wielowymiarowymi, choć trudno jest nam to ogarnąć umysłem, wyobrazić i uzmysłowić sobie, jedno jest pewne – jesteśmy tajemnicą.

Stopień w jakim korzystamy z naszego potencjału zależy od naszych filtrów przez które postrzegamy siebie i świat. To jak postrzegamy siebie determinuje to, co możemy osiągnąć. To na co została zaprogramowana nasza podświadomość to nam realizuje.

Jeśli w naszym życiu coś nie gra i chcemy manifestacji takiego życia jakiego pragniemy to musimy zwrócić uwagę na nasze myślenie, czucie i działanie. Na pewno niełatwo jest opanować nowy sposób myślenia, bo nasz umysł jest przede wszystkim produktem przeszłości. Został ukształtowany i uformowany jako żywy zapis wszystkiego, czego się do tej pory nauczyliśmy, naszych wszystkich indywidualnych doświadczeń, a nawet doświadczeń naszych przodków. Jesteśmy przyzwyczajeni do pewnych stereotypów myślowych i oduczenie się tych nawyków wymaga od nas ogromnej pracy. Jednak nasza świadomość jest czymś co można kontrolować i kierować w pożądaną przez nas stronę. Więc pierwszym naszym krokiem na drodze ku wolności osobistej powinna być praca nad własnymi myślami i przekonaniami. 

2019-2021 Twórczy Umysł™ | Polityka Prywatności i Plików Cookies | Regulamin | email: izabella@tworczyumysl.pl