Twój umysł to Twoja siła!

Nauka o potędze umysłu jest tak stara, jak sam człowiek. Niektórzy twierdzą, że istnieje jeden Umysł, który nazywają Duchem lub Umysłem Boga. Umysł jest źródłem działania, myśli i uczucia. Jest stwarzającą siłą, która wpływa na materię i wypełnia Wszechświat. 

Udowodniono, że nasz umysł jest w stanie zmienić materię na poziomie bardzo małej cząsteczki, atomu lub molekuły w naszym ciele. W większej skali, może zmienić materię na poziomie komórek, narządów i ciał. Dalej, może zmienić grupy społeczne, a nawet całe państwa. Wielkie ruchy społeczne mają swój początek w świadomości kilku osób. Na początku rozchodzą się powoli, a następnie są propagowane w coraz większym tempie.

„Ludzki umysł jest jak ogród, który można uprawiać w sposób inteligentny lub pozwolić, żeby zarastał dzikim zielskiem i chwastami. Cokolwiek uczynimy, wygląd naszego ogrodu ujawni to światu. Kiedy troskliwie go pielęgnujemy, sadząc w nim rośliny, doczekamy się pięknych kwiatów, owoców i warzyw, czyli wszystkiego, co w sposób zamierzony kultywowaliśmy. Jeśli nie posadzimy w nim określonych gatunków nasion, wówczas okoliczne zwierzęta, wiatr oraz inne żywioły tej ziemi sprowadzą do naszego ogrodu przypadkowe nasiona, a te rozrosną się w nim jako chwasty i dziko rosnące zielsko, zabierające naszym cennym uprawom przestrzeń życiową. Jedno jest pewne: ogród zawsze czymś zakwita. 

Podobnie jak ogrodnik, który troskliwie dba o swój kawałek ziemi, zapobiegając zagnieżdżaniu się na niej chwastów, w taki sam sposób my sami musimy dbać o ogród naszego umysłu, wyrywając z niego negatywne myśli o powszechnym niedostatku i ograniczeniach. Musimy stale podsycać i troskliwie pielęgnować myśli o szczęściu, sukcesie i życiowym celu, jaki mamy przed sobą. Jeśli będziesz stosować tę metodę uprawy, wkrótce okaże się, że jesteś prawdziwym mistrzem. Zrozumiesz, że nie jesteś jedynie ofiarą okoliczności, jakie cię w życiu spotkały, lecz architektem, który owe okoliczności kreuje. Twój charakter kształtowany jest przez myśli, którym nadajesz priorytet. To one tworzą twoje okoliczności życiowe oraz determinują twój ostateczny los.” James Allen

Nauka już wie, że nasz umysł można porównać do odbiornika radiowego, gdzie myśli i uczucia to fale o bardzo różnych częstotliwościach, które jak sygnały radiowe wysyłane są w przestrzeń. Nasza myśl, która uruchamia się w mózgu tworzy ładunek elektryczny, w wyniku którego wokół mózgu powstaje pole elektryczne. Jeśli tej myśli towarzyszą reakcje chemiczne w postaci emocji czy uczucia, to wtedy tworzą one ładunek magnetyczny. W efekcie ta myśl wraz z uczuciem, emocją dają razem ładunek elektromagnetyczny, który wysyła sygnały do otaczających nas pól energetycznych. Choć te pola są niewidoczne, to są one skutecznymi przewodnikami informacji. Co za tym idzie, nasze emocje, myśli i przekonania decydują o częstotliwości i informacji, które emitujemy w swoim polu energetycznym – jest to nasza wibracja. 

Jeśli dzień po dniu odtwarzamy te same myśli i odczuwamy te same emocje to generujemy wciąż to samo pole elektromagnetyczne i wysyłamy tę samą energię z tym samym przesłaniem, czyli tworzymy taką samą przyszłość – myśląc o tym, co znamy, dostajemy to, co znamy. Kiedy z kolei nasza świadomość się zmienia, albo powstaje w nas jakaś idea, wtedy sygnały przepływające ścieżkami neuronowymi, które tworzą pole energetyczne, zmieniają je w zależności od zawartości naszej świadomości – myśląc o nieznanym, stwarzamy możliwość. Nasze nastawienie i sposób w jaki postrzegamy świat, samych siebie wpływa na nasze życie w sposób fundamentalny, na jego jakość i realny kształt. Im wyższa jest częstotliwość naszej energii tym nasze życie staje się lżejsze, jesteśmy zdrowsi, spokojniejsi, a w efekcie szczęśliwsi.

 

Słowo emocje pochodzi od łacińskiego emovere, co oznacza poruszać, napędzać; są siłami, które dodają zapału. Emocja z angielskiego to energy in motion, czyli energia w ruchu. 

Myśl to fale o różnych częstotliwościach, które za pośrednictwem podświadomości wysyłane są w świat. Kiedy w naszej świadomości powstaje pomysł, wtedy sygnały przepływające ścieżkami neuronowymi tworzą pole energetyczne i są wysyłane do Pola Wszechświata.

Myśli, uczucia i emocje tworzą wibracje, a Wszechświat słyszy naszą wibrację, a nie słowa. Im wyższa jest nasza częstotliwość, tym większą mamy moc i siłę wpływu.

Nasze nastawienie i sposób w jaki postrzegamy świat oraz samych siebie wpływa na nasze życie w sposób fundamentalny, na jego jakość i realny kształt. Rzeczywistość, którą postrzegamy poprzez ograniczenia ego, systemy przekonań, lęk i niewiedzę są jak ciemne szkła w okularach, przez które postrzegamy i interpretujemy świat, ale które nie dopuszczają do naszej świadomości prawdziwej natury świata. Walka, lęk, strach to są drgania niskiej częstotliwości i na tym nie buduje się szczęścia. Ego karmi się lękiem, ponieważ jego głównym celem jest zapewnienie przetrwania w różnych sytuacjach. Kiedy jednak lęk jest na stałe w naszym życiu to blokowany jest nasz rozwój, wypala nas psychicznie, emocjonalnie i fizycznie. 

Ludzie o niskim poziomie wibracji stale doświadczają gniewu, lęku, urazy, zazdrości, cynizmu, apatii i innych negatywnych emocji. Większość ich przekonań jest negatywna i mają oni tendencję obwiniania siebie i innych. Intencje charakterystyczne dla niskiego poziomu świadomości: lęk, zazdrość, współzawodnictwo, potrzeba sukcesu, kontrola, chciwość, potrzeba akceptacji i inne formy zewnętrznej motywacji, wywodzącej się z poczucia niedostatku i z wartości opartych na lęku. Musimy zrozumieć, że jeśli cele wynikają z tego typu intencji, nie przyniosą szczęścia i satysfakcji ani nam ani innym ludziom. Kolejną pułapką w przypadku celów wywodzących się z niskich poziomów świadomości jest przywiązanie do rezultatu. Jeśli nie udaje się go osiągnąć, odbieramy to jako porażkę. 

Emocje z niskiego spektrum: wstyd i upokorzenie, poczucie winy i potępienie, apatia i rozpacz, smutek i żal, pragnienie i porządanie, gniew i nienawiść oraz duma i pogarda.

Ludzie o wysokich wibracjach są zwykle wolni od większości negatywnych emocji, a ich podstawowe przekonania są przeważnie pozytywne. Są radośni, szczęśliwi, lubiani, życzliwi i kreatywni, mają jasne i otwarte umysły. Częściej doświadczają takich uczuć jak wdzięczność, współczucie, pokora i miłość. Dają z siebie więcej niż biorą z otoczenia. 

Emocje z wysokiego spektrum: odwaga i afirmacja, neutralność i zaufanie, gotowość i optymizm, akceptacja i wybaczenie, rozsądek i zrozumienie, miłość i szacunek, radość i pogoda ducha oraz spokój i szczęście.

 

 

Mam dla Ciebie ćwiczenie, które robi się w klubach biznesowych, nazywa się MOJA LEGENDA.

Aktywuje ono wyobraźnie i pozwala ją używać w stosunku do swojego życia. Pięknie je opisał Paulo Coelho: „Co to jest Własna Legenda? To jest to, co zawsze pragnąłeś robić. Każdy z nas we wczesnej młodości wie dobrze, jaka jest jego Własna Legenda. (…) Im bardziej zbliżamy się do naszych marzeń, tym bardziej nasza Własna Legenda staje się jedyną racją bytu”.

Twoim zadaniem jest wykorzystać swoją wyobraźnię i wypełnić swój umysł obrazami, i wizjami pięknego, satysfakcjonującego Cię życia. Wyobraź sobie, jak wyglądałoby Twoje życie, gdyby porażka nie wchodziła w rachubę i możesz mieć wszystko, czego zapragniesz. Pomyśl o tym, czego pragniesz, co chciałbyś osiągnąć, gdybyś nie miał żadnych wewnętrznych ani zewnętrznych ograniczeń, żadnych niepokojów, stresów, lęków. Wyobraź sobie swój sukces na tyle szczegółowo, na ile to jest możliwe i postaraj się opisać ten obraz w swoim notatniku.

Ćwiczenie moja legenda możesz potraktować jako wyzwanie 21 dni i robić je codziennie przez kilka minut, zadając sobie pytania: „czego ja chcę od życia? kim chcę się stać?”. Jest to forma treningu, ale i też bardzo dobry fundament pod dobrze zaprojektowane życie. 

2019-2027 Twórczy Umysł™ | Polityka Prywatności i Plików Cookies | Regulamin | email: izabella@tworczyumysl.pl