Twój umysł to Twoja siła!

Nauka o potędze umysłu jest tak stara, jak sam człowiek. Niektórzy twierdzą, że istnieje jeden Umysł, który nazywają Duchem lub Umysłem Boga. Umysł jest źródłem działania, myśli i uczucia. Jest stwarzającą siłą, która wpływa na materię i wypełnia Wszechświat. 

Nauka już wie, że nasz umysł można porównać do odbiornika radiowego, gdzie myśli i uczucia to fale o bardzo różnych częstotliwościach, które jak sygnały radiowe wysyłane są w przestrzeń. Nasza myśl, która uruchamia się w mózgu tworzy ładunek elektryczny, w wyniku którego wokół mózgu powstaje pole elektryczne. Jeśli tej myśli towarzyszą reakcje chemiczne w postaci emocji czy uczucia, to wtedy tworzą one ładunek magnetyczny. W efekcie ta myśl wraz z uczuciem, emocją dają razem ładunek elektromagnetyczny, który wysyła sygnały do otaczających nas pól energetycznych. Choć te pola są niewidoczne, to są one skutecznymi przewodnikami informacji. Co za tym idzie, nasze emocje, myśli i przekonania decydują o częstotliwości i informacji, które emitujemy w swoim polu energetycznym – jest to nasza wibracja. 

Nasze nastawienie i sposób w jaki postrzegamy świat, samych siebie wpływa na nasze życie w sposób fundamentalny, na jego jakość i realny kształt. Im wyższa jest częstotliwość naszej energii tym nasze życie staje się lżejsze, jesteśmy zdrowsi, spokojniejsi, a w efekcie szczęśliwsi.

Rzeczywistość, którą postrzegamy poprzez ograniczenia ego, systemy przekonań, lęk i niewiedzę są jak ciemne szkła w okularach, przez które postrzegamy i interpretujemy świat, ale które nie dopuszczają do naszej świadomości prawdziwej natury świata. Walka, lęk, strach to są drgania niskiej częstotliwości i na tym nie buduje się szczęścia. Ego karmi się lękiem, ponieważ jego głównym celem jest zapewnienie przetrwania w różnych sytuacjach. Kiedy jednak lęk jest na stałe w naszym życiu to blokowany jest nasz rozwój, wypala nas psychicznie, emocjonalnie i fizycznie. 

Ludzie o niskim poziomie wibracji stale doświadczają gniewu, lęku, urazy, zazdrości, cynizmu, apatii i innych negatywnych emocji. Większość ich przekonań jest negatywna i mają oni tendencję obwiniania siebie i innych. Intencje charakterystyczne dla niskiego poziomu świadomości: lęk, zazdrość, współzawodnictwo, potrzeba sukcesu, kontrola, chciwość, potrzeba akceptacji i inne formy zewnętrznej motywacji, wywodzącej się z poczucia niedostatku i z wartości opartych na lęku. Musimy zrozumieć, że jeśli cele wynikają z tego typu intencji, nie przyniosą szczęścia i satysfakcji ani nam ani innym ludziom. Kolejną pułapką w przypadku celów wywodzących się z niskich poziomów świadomości jest przywiązanie do rezultatu. Jeśli nie udaje się go osiągnąć, odbieramy to jako porażkę. Emocje z niskiego spektrum: wstyd i upokorzenie, poczucie winy i potępienie, apatia i rozpacz, smutek i żal, pragnienie i porządanie, gniew i nienawiść oraz duma i pogarda.

Ludzie o wysokich wibracjach są zwykle wolni od większości negatywnych emocji, a ich podstawowe przekonania są przeważnie pozytywne. Są radośni, szczęśliwi, lubiani, życzliwi i kreatywni, mają jasne i otwarte umysły. Częściej doświadczają takich uczuć jak wdzięczność, współczucie, pokora i miłość. Dają z siebie więcej niż biorą z otoczenia. Emocje z wysokiego spektrum: odwaga i afirmacja, neutralność i zaufanie, gotowość i optymizm, akceptacja i wybaczenie, rozsądek i zrozumienie, miłość i szacunek, radość i pogoda ducha oraz spokój i szczęście.

Zwróć uwagę na:

  • Czy masz tendencję do tłumaczenia się i krytykowania innych? 
  • Czy zdarza ci się narzekać i obwiniać innych? 
  • Czy często masz tak, że się gniewasz? 
  • Czy masz skłonność do porównywania i oceniania? 
  • Czy stawiasz warunki? 
  • Czy lubisz ploteczki? 
  • Czy często odczuwasz wstyd? 
  • Czy doświadczasz poczucia winy? 

Myśli, uczucia i emocje tworzą wibracje, a Wszechświat nie słyszy naszych słów i myśli, ale słyszy i czyta naszą wibrację. Jeśli dzień po dniu odtwarzamy te same myśli i odczuwamy te same emocje to generujemy wciąż to samo pole elektromagnetyczne i wysyłamy tę samą energię z tym samym przesłaniem, czyli tworzymy taką samą przyszłość – myśląc o tym, co znamy, dostajemy to, co znamy. Kiedy z kolei nasza świadomość się zmienia, albo powstaje w nas jakaś idea, wtedy sygnały przepływające ścieżkami neuronowymi, które tworzą pole energetyczne, zmieniają je w zależności od zawartości naszej świadomości – myśląc o nieznanym, stwarzamy możliwość. 

Im wyższa jest nasza częstotliwość, tym większą mamy moc i siłę wpływu.

 

2019-2027 Twórczy Umysł™ | Polityka Prywatności i Plików Cookies | Regulamin | email: izabella@tworczyumysl.pl