Jesteś wszechświatem i od tego trzeba zacząć!

„Poznając otaczający nasz Świat Rzeczywistości, wcześniej czy później dochodzimy do jasnego zrozumienia tego, że poznajemy samych siebie, bowiem nasze istnienie w Świecie Rzeczywistości jest nieodłączną częścią nas samych.”  Wedy

W ciągu ostatnich dziesięcioleci naukowcy doszli do przekonania, że Wszechświat jest energią, która posiada własną świadomość. To, co my nazywamy Bogiem, Wyższą Inteligencją, Stwórcą, naukowcy nazywają to fizyczną próżnią, polem informacyjnym, matrycą energetyczną, która wiąże wszystko ze sobą. Ta energia jest pierwotnym Źródłem, jest podstawą życia i właśnie to pierwotne Źródło znajduje się wewnątrz nas i tworzy nasz los. Żyjemy w świecie, gdzie wszystko jest splątane ze sobą energią i choć tej energii nie możemy poczuć, to jest ona fundamentem wszelkiego życia.

 

Naukowcy odkryli, że atomy, które dają początek życiu fizycznemu składają się z jądra otoczonego polem zawierającym jeden lub więcej elektronów. To pole jest tak duże w porównaniu z maleńkimi elektronami, że składa się w 99.99999% z „pustej” przestrzeni, która tak na prawdę nie jest pusta, ponieważ składa się z szerokiego wahlarza częstotliwości, które łączą się w niewidoczne dla ludzkiego oka pole informacji. Okazuje się, że wszystko w znanym nam Wszechświecie składa się w 99.99999% z energii i 0.000001% widzianej dla ludzkiego oka, materialnej rzeczywistości.

Wszystko jest energią: materia, dzwięk, światło, ciepło, zapach, emocje, myśli i co ciekawe, było to już wiadome za czasów starożytnych. 

Nasz ludzki genotyp jest dopasowany do naszego Wszechświata atomowo, a do Ziemi chemicznie. Tak jak, w każdej komórce ciała ludzkiego zakodowana jest na poziomie genetycznym informacja o całym organizmie, tak w każdym człowieku zawarta jest informacja o całym Wszechświecie, częścią którego on jest. Całe stworzenie jest w nas i wokoło nas.

Wszystko, co istnieje we Wszechświecie jest jedną, wielką całością, makrokosmosem, który znajduje odbicie w najmniejszej cząstce, w mikrokosmosie. Każdy element struktury może wpływać na jej całość, bo nasza świadomość i energia Wszechświata oddziałują na siebie wzajemnie. Ta energia spleciona jest ze świadomością zarówno w skali personalnej, jak i kosmicznej.

 

Każdy Wszechświat, Galaktyka, Gwiazda, Planeta i Dusza są boskim planem – porządkiem i grą – systemem zarazem, gdzie panują zasady i reguły.

W miarę jak zmienia się nasza świadomość, zmienia się nasz świat. I gdzieś w głębi tej olbrzymiej rzeczywistości, istniejesz tu, jako integralna część, zajmując w niej wyjątkowe miejsce, spleciony z tym morzem energii. Ta rzeczywistość nie istnieje bez Ciebie, ani Ty nie istniejesz bez niej.

 


Zastanów się nas swoimi przekonaniami na temat tego jakim miejscem jest dla Ciebie Wszechświat. Weź notatnik i długopis, i zapisz je.

  • Kim jesteś?
  • Po co istniejesz? Do czego zostałaś/łeś stworzona/y? 
  • W jakim celu się urodziłaś/łeś? 
  • Jaki jest najważniejszy cel Twojego życia? 
  • Co myślisz o świecie, który Cię otacza? Czujesz, że jest to przyjazne i bezpieczne miejsce? Obfite? Czy może przeciwnie? 
  • Jak widzisz swoją przyszłość? Czy są to myśli katastroficzne, pełne zniechęcenia i krytyki? Czy są to myśli optymistyczne i pełne nadziei?

Wypisz wszystkie odpowiedzi, które przyjdą Ci do głowy. To są kluczowe pytania, które dadzą Ci wgląd w to jakie są twoje “filtry”, przez które postrzegasz siebie w świecie i sam świat. Przyjrzyj się, czy to w jaki sposób myślisz jest konstruktywne i Tobie służy?

Są to Twoje fundamentalne przekonania i im trzeba przyjrzeć się w pierwszej kolejności. Ty, twoja wyobraźnia i postrzeganie stanowią korzenie twojej rzeczywistości – pamiętaj o tym. 

2019-2027 Twórczy Umysł™ | Polityka Prywatności i Plików Cookies | Regulamin | email: izabella@tworczyumysl.pl