Kto jest kreatorem twojego życia?

„Jeśli ktoś podąża śmiało za swoimi marzeniami i stara się żyć tak, jak sobie wymarzył, odniesie sukces, jakiego nie oczekiwał” Henry David Thoreau

Jest sierpień 2020. Na naszych oczach zaczynają dziać się coraz to dziwniejsze ruchy i bez wątpienia dla mnie jest to czas, w którym przyszło nam zmierzyć się (i jeszcze przyjdzie) z wieloma światowymi kryzysami. W tle jednak pojawia się nam wyższy porządek świata, pojawia się Era Świadomości i to jest odpowiedni moment, by odkryć kim się jest, odkryć swój potencjał i przejść w miarę harmonijnie przez ten cały proces. Co by się nie działo to rozwiązanie tych kryzysów wymagać będzie od nas naszej inicjatywy i naszego kreatywnego podejścia, fundamentalnego przewartościowania i transformacji sposobu postrzegania przez nas naszej rzeczywistości. Nikt z nas nie jest odpowiedzialny za cały świat i nie jest w stanie zatrzymać destrukcyjnych ruchów, ale jednak każdy z nas jest odpowiadamy za świat wokół siebie. Każdy z nas w swój sposób odciska jakiś ślad na tym świecie poprzez swoją osobę, poprzez wypowiadane słowa, poprzez myśli, uczucia i swoje czyny.

W ostatnich latach na rynku pracy było bardzo duże zapotrzebowanie na osoby, które mają w swoich kompetencjach kreatywne myślenie, którzy potrafią planować, przygotowywać rozmaite scenariusze, zarządzać zmianami i którzy potrafią komunikować się oraz wykorzystywać w praktyce technologię. Jednak naukowe badania pokazały, że tak naprawdę zaledwie 6% ludzi myśli w tych kategoriach, reszta 94% nie używa swojej kreatywności, nie planuje swojej przyszłości, nie podejmuje wyzwań, nie myśli o tym co można jeszcze zrobić i niestety jest w planach innych, jako dodatek do czyjegoś życia. To właśnie brak celów w życiu prowadzi do stagnacji i jest jedną z głównych przyczyn niskiej jakości życia. W tych czasach życie daje nam non stop możliwości rozwoju i skupienie się na tworzeniu jest bardzo ważne, bo naszą naturą jest ekspresja i rozwój.

Główną przyczyną naszych problemów jest fakt, że nie wiemy kim tak na prawdę jesteśmy. Globalnie zapomnieliśmy na jakim świecie żyjemy i to, że jako ludzie jesteśmy ucieleśnioną świadomością mającą swój określony cel na Ziemi. Zatraciliśmy sens życia, a Wszechświat też wydaje się nam być czymś pozbawionym sensu. Zapomnieliśmy, że całe nasze życie to podróż, której celem jest osiągnięcie wyższego poziomu świadomości. Staliśmy się niewolnikami, uzależniamy się o opinii innych ludzi, uzależnimy swój stan ducha od stanu ducha innych, oddajemy władzę nad sobą i do tego jeszcze obwiniamy innych za swoje niepowodzenia. Nie używamy swojej kreatywności, nie planujemy swojej przyszłości, nie podejmujemy wyzwań, nie myślimy o tym co można jeszcze zrobić, poprawić, czy dokonać.

Amerykański przedsiębiorca, aktor i mówca motywacyjny powiedział kiedyś, że większość ludzi planuje swoje wakacje z większym zaangażowaniem, niż swoje życie. Być może dlatego, że ucieczka wydaje się być łatwiejsza niż wprowadzanie zmian”. Globalnie prowadzimy życie w cichej depresji, a tak być nie musi. Piękne jest w tym wszystkim to, że aby móc wzrastać to czasami trzeba pobłądzić. Jedynym chyba ratunkiem dla nas jest to, że mimo tych trudności rzucimy sobie wyzwanie, by przejąć kontrolę nad swoim życiem, że weźmiemy za nie pełną odpowiedzialność i skupimy się na jego tworzeniu. Bo to nikt inny, jak my sami jesteśmy twórcami swojego życia. To my jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie i za to co w nim będzie się działo, dlatego tak ważne jest, by myśleć o tym co ma jeszcze w naszym życiu nastąpić. Możemy uczynić ten świat na prawdę pięknym, ale to pod warunkiem, że będziemy o tym myśleć, że będziemy poszukiwać tych rzeczy na które mamy wpływ i we właściwym momencie przejdziemy do realizacji. Świat wymaga od nas naszej pozytywnej postawy wobec życia i naszego zaangażowania w kreacje. My musimy nauczyć się kreowania naszej rzeczywistości, musimy aktywować naszą istotę!!!

Jeśli mimo wszystko co się wokoło nas dzieje przeznaczymy np. godzinę dziennie na kreatywne myślenie to zaczniemy myśleć kategorią „mam wpływ na swoje życie; przestaję być reaktywny; przestaję być ofiarą i zaczynam dostrzegać, że mimo wszystko mogę coś osiągnąć, mogę coś zrobić”. Zaczynamy czuć zaangażowaniewe we wszystkich obszarach życia, zaczynamy poruszać się w nim i zaczynamy w nim podejmować decyzje. Zaczynamy dostrzegać szczęśliwe i radosne momenty oraz pozytywne strony naszego życia. Zmienia się fizjologia mózgu, tworzą się nowe połączenia neuronowe. Zwiększa się motywacja do uczenia nowych rzeczy i zwiększa się jasność myśli, coraz rzadziej pojawiają sie niepotrzebne frustracje i niepowodzenia. Z czasem wzrasta świadomość i zaczynamy dostrzegać zjawiska, których do tej pory nie widzieliśmy – poszerzamy swoje horyzonty myślowe.

Otwórz swój notatnik i odpowiedz sobie na następujące pytania: Czy jesteś zadowolona ze swojego życia? Czy czujesz, że sterujesz swoim życiem? Czy jest powód dla którego chciałabyś wprowadzić zmiany do swojego życia? Jak widzisz swoją przyszłość? Jakimi wizjami najczęściej karmisz swój umysł?
Odpowiednie pytania i odpowiadanie na nie, tak jak myślenie pytaniami, jest bardzo istotnym narzędziem do zmian. Otwierają one umysł i pozwalają odkryć najważniejsze odpowiedzi, które często są ukryte w naszej nieświadomości.